Recepce zubní ordinace:  +420 569 721 553

Mikroskopická stomatologie

Nejpřesnější ošetření a diagnostika  Vašeho chrupu pod kontrolou moderního operačního mikroskopu a lupových brýlí.

Používáme operační mikroskop KAPS 1450 Top Line
a lupové brýle SurgiTel a Carl Zeiss.

Operační mikroskop

Jak velký pokrok pro mikroskopickou stomatologii představuje operační mikroskop?

Operační mikroskop dokáže zubnímu lékaři dát detailnější přehled stávající situace, umožní přesnější provedení zákroku a tak dosáhnout dlouhodobě kvalitního výsledku.

Pro lidské oko je práce v oboru stomatologie náročná. V zubním lékařství musíme lpět na detailech, které jsou často pro lidské oko těžko rozeznatelné. Často se bez zvětšovací optiky musíme spoléhat pouze na své vlastní zkušenosti. Příkladem může být ošetření kořenových kanálků, které mohou mít rozměr v průměru pouhých 0,05 mm, což je pro lidské oko již velmi obtížně rozeznatelná velikost. Úspěšnost ošetření často závisí na přesném rozeznání ošetřovaných struktur a nesprávná identifikace struktur společně s nerespektováním anatomicky daných rozměrů může značně snížit dlouhodobou úspěšnost zákroku. Totéž často platí o chirurgických výkonech v dutině ústní. Při použití mikrochirurgického přístupu dosahujeme vyšší úspěšnosti ošetření, často znatelně menších nebo žádných pooperačních potíží (otok, bolestivost) a rychlejšího zhojení. Díky zvětšovacím technologiím tedy dokážeme zvýšit počet úspěšných zákroků, snížit pooperační potíže a zajistit pacientovi dlouhodobější životnost ošetřených zubů.

Pohled operačním mikroskopem na dno dřeňové dutiny a do vchodu kořenových kanálků při endodontickém ošetření.

Výhody použití mikroskopu

Přesnější diagnostika při vyšetření chrupu

Můžeme rozeznat i sebemenší kazy, spáry u nedokonale zhotovených výplní, korunek, včas diagnostikovat fraktury a infrakce (naprasknutí) zubů.

Preciznější výplně zubů

Dokážeme velice přesně odstranit všechnu prokaženou zubovinu a sklovinu a zcela precizně upravit zhotovenou výplň zubu.

Výplň dokážeme vymodelovat do nejmenších detailů. Výsledkem je vysoce estetická (tedy nerozlišitelná) a plně funkční výplň.

Ošetření kořenových kanálků zubů – endodoncie

Endodoncie je jedním z oborů, kde má použití operačního mikroskopu zcela zásadní význam. Vnitřní prostor zubu a kořenové kanálky jsou pro lidské oko bez optických pomůcek velmi těžko rozpoznatelné.

Operační mikroskop nám umožňuje mít dobrý přehled o vnitřním prostoru zubů (kořenových kanálcích). Můžeme tak kvalitně ošetřit zuby, které by jinak musely být vytrženy, a dosahovat při ošetření úspěšnosti přesahující 96%.

Pomoc při chirurgických výkonech

Implantologie, sinus lift, augmentace, parodontologická chirurgie. Díky zvětšovacím lupám a mikroskopu lze pooperační obtíže pacienta omezit a celé hojení je následně často podstatně rychlejší.

Kvalitnější protetika

Pomocí zvětšovacích lup a mikroskopu můžeme pracovat velmi přesně bez poškození okolní tkáně jako je dáseň či sliznice.

Zvětšovací lupy a mikroskop rovněž umožňují velmi detailně zkontrolovat kvalitu otisku a přesnost práce. Pak můžeme zaručit dokonalý výrobek s dobrou dlouhodobou prognózou.

„Mikroskop dává našemu pracovišti možnost zabývat se i mikrochirurgií a nabídnout tak pacientovi opravdu detailní a precizní ošetření zubu nebo čelisti.“

Objednejte se ihned

Naše technologie

KAPS 1450 Top Line

Operační mikroskop

Nejvyšší model dentálních mikroskopů KAPS určený pro náročnější klientelu a specialisty na mikroskopickou stomatologii.

Bezchybná ergonomie a přesnost díky integrovanému varioobjektivu f200-400mm zajišťuje ihned přesně zaostřený objekt. Společně s lupovými brýlemi tak ideální prostředek pro mikroskopickou stomatologii a mikrochirurgii.

1 / 3

Naše technologie

Carl Zeiss EyePro

Lupové brýle

Brilantní stereoskopický obraz lupových brýlí od německé společnosti Carl Zeiss umožňuje lépe rozeznávat ty nejjemnější struktury a tak pomáhá odvádět tu nejkvalitnější práci.

Carl Zeiss nabízí široké spektrum galileovských i prismatických lup pro všechna použití ve stomatologii - úměrně dle požadavků na pracovní vzdálenost a zvětšení. Díky vysoké kvalitě obrazu, mimořádné hloubce ostrosti a až 8 možnostem zvětšení je možné si vybrat vždy ten nejvhodnější optický systém.

2 / 3

Technologie

SurgiTel TTL

Lupové brýle

Tyto lupové brýle jsou individuálně přizpůsobeny přímo potřebám lékaře. Poskytují vždy precizně nastavenou optiku a tak ničím nerušený a detailní pohled na operační pole.

Mezi hlavní výhody těchto lupových brýlí patří fixní upevnění optického systému, individuální výroba na zakázku, nízká hmotnost, vysoká světelnost, velká hloubka ostrosti, široké zorné pole, a především individualizace optického systému (korekce očních vad), patentovaný systém přesného nastavení mezioční vzdálenosti a výškového nastavení lupového systému. Za zmínku stojí také patentované LED osvětlení s nejlehčím a nejmenším světlometem na trhu.

3 / 3

Více informací o našich cenách naleznete zde

Kontaktujte nás

Děkujeme za Vaší zprávu brzo se Vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. :(

Zubní ordinace

+420 702 029 924
info@implanta.cz
IČ: 75122715
Jiřího Wolkera 1353,
584 01 Ledeč nad Sázavou

Ordinační hodiny

Pondělí:
Úterý:
Středa:
Čtvrtek:
Pátek:
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00

Estetická stomatologie

Kariéra

Volné pozice

Kariéra

Zásady zpracování osobních údajů